Žinia apie sunkią vaiko ligą – pirmojo tipo cukrinį diabetą – tėvams tarsi išmuša iš po kojų žemę ir negrįžtamai pakeičia visos šeimos gyvenimą. Pyktis ir dvasinis skausmas, nerimas dėl vaiko ateities, nuolatinė įtampa bei kaltės jausmas dėl prastesnių, nei norėtųsi, ligos kontrolės rezultatų, bemiegės naktys ir dar daug kitų, aplinkiniams dažniausiai nematomų jausmų bei aplinkybių – visa tai kone kasdien lydi daugelį pirmojo tipo cukriniu diabetu susirgusių vaikų tėvų.
Ir nors pirmo tipo cukriniu diabetu kasmet suserga vis daugiau vaikų, visuomenė mažai žino apie šią ligą, dažniausiai painioja ją su antro tipo diabetu bei yra klaidingai įsitikinusi, jog diabetu serga tik vyresnio amžiaus žmonės, o šios ligos priežastis ¬– besaikis saldumynų vartojimas.
Realybė visai kitokia – pirmo tipo cukriniu diabetu susergama, kai organizmo imuninė sistema pradeda pulti ir naikinti insuliną sekretuojančias kasos beta ląsteles. Tai – lėtinė autoimuninė liga, daug retesnė už antrojo tipo diabetą. Pirmojo tipo cukriniu diabetu paprastai suserga vaikai, paaugliai ar jauni žmonės, jiems būtinos insulino injekcijos.
Deja, šiuo metu pirmo tipo cukrinis diabetas – neišgydoma liga, tačiau suvaldyti ją galima. Į klubą „Smalsučiai“ susibūrę vaikai, sergantys pirmojo tipo cukriniu diabetu, bei jų tėvai vienareikšmiai pripažįsta – būnant kartu, dalinantis patirtimi bei palaikant vienam kitą, šią ligą prisijaukinti yra lengviau. Tai ypač svarbu „naujokams“, neseniai susidūrusiems su pirmojo tipo diabetu – supratę, kad yra ne vieni, matydami optimizmu bei gyvenimo džiaugsmu trykštančius kitus „cukrinukus“, neseniai susirgusieji įsitikina, kad sulig šia bauginančia diagnoze gyvenimas nesibaigia. Tuomet pasaulis ir vėl nušvinta gražiausiomis savo spalvomis.