Socialinis fotoprojektas STIPRESNI UŽ DIABETĄ startuoja Klaipėdos „Akropolyje“ šalia „Pegaso“ knygyno balandžio 7 d. – Pasaulinę sveikatos dieną. Šiuo projektu siekiama palaikyti, padrąsinti 1 tipo cukriniu diabetu sergančiuosius, ypač vaikus. Susirgus šia liga, susitaikyti nelengva nei tėvams, nei vaikams, galima labai greit palūžti ir nebeatsitiesti. Kankina daugybė klausimų – kodėl aš, už ką man, kada aš pasveiksiu, kada nebeliks dūrių? Išgirdus diagnozę, atrodo, kad gyvenimas tuo ir baigiasi. Tačiau realybė gali būti kitokia – tokia, kokią ją susikursime patys.

Stenduose, sustatytuose ratu, išvysite pozityvių, sportuojančių, su liga susitaikiusių „cukrinukų“ nuotraukų, kuriose atsispindi stiprybė, valia, nepalaužiamas charakteris, gebėjimas priimti cukrinį diabetą ir susigyventi, o ne kovoti su šia liga. Nuotraukas papildys aprašymai, kurie, tikėtina, įkvėps ne tik sergančius, bet ir sveikus vaikus bei suaugusiuosius.

Projektu taip pat siekiama skleisti žinią apie šią klastingą ir sudėtingą ligą. Su ligomis nesusidūrusi visuomenė mažai informuota apie tai, kad esama 1 ir 2 tipo cukrinio diabeto. Nustatytomis dienomis ir valandomis norintieji galės pasimatuoti savo cukraus kiekį kraujyje.

Eksponuojant fotoprojektą, ketinama rinkti lėšas cukriniu diabetu sergančių vaikų vasaros stovyklai. Juk taip svarbu pabūti su tokio pat likimo draugais, suprasti, kad esi ne vienas su savo liga, kad yra daugiau vaikų, susiduriančių su tais pačiais gyvenimo iššūkiais.

Mūsų rekvizitai: Klaipėdos VSCD klubas Smalsučiai, įmonės kodas 142041047. Sąskaitos Nr. LT05 7300 0100 3870 4809, AB „Swedbank“. Paskirtis: „Parama vasaros stovyklai“.
Norintys paremti „cukrinukų“ vasaros stovyklą prašome skambinti 1419. Aukos dydis 2 EUR.